החזון שלנו

מכבי שעריים רחובות, נוסדה בשנת 1950, ומאז נוגעת בחייהם של אלפי אוהדים, תוך שהקבוצה שומרת על קשר הדוק עם הקהילה, אוהדיה, ותושבי רחובות.

במה אנחנו מאמינים?


להחזיר לקהילה בה צמחנו: המטרה הראשונה של מכבי שעריים רחובות – היא להחזיר לקהילה ממנה היא צמחה, יחד עם כלל תושבי רחובות. כוחה האמיתי של הקבוצה, מגיע מהקהילה ומהאוהדים המסורים, ויש להשיב להם בחזרה. אם זה בשיתוף פעולה עם עמותות, השקעה בנוער ושיתוף פעולה עם האוהדים.


לנצח:
הקבוצה תמיד תשאף להישגים ספורטיביים. הקהל שלנו נאמן עשרות שנים, ונעשה הכל על מנת להחזיר לו על כר הדשא.

הניצחונות יבואו רק דרך עבודה קשה ואסטרטגיה ארוכת טווח: בניית מערך נוער חזק, צוות מקצועי יעיל וחכם, טיפוח הקשר עם האוהדים וחשיבה יצירתית מחוץ לקופסא. 

 

מערך נוער חזק: מכבי שעריים רחובות מאמינה בעתיד.  מכבי שעריים מאמינה כי העתיד טמון בהשקעה בנוער – ותפתח את דור העתיד של הקבוצה, תוך כדי השמת דגש רב על חינוך.

 

אווירה ספורטיבית, קהל וחינוך: לצד קבוצות הנוער, מכבי שעריים רחובות מאמינה בחינוך וברוח הספורט. מטרת הקבוצה היא לייצר חווית כדורגל לכל המשפחה תוך מיגור תופעות של אלימות וגזענות. 

הקבוצה תמיד תשאף לשמש דוגמא ראויה לדור הצעיר, ולהשיב את אמון המשפחה הישראלית בכדורגל הישראלי.

 

אנו מאמינים כי ניתן להחזיר לקבוצה עטרה ליושנה, ובמקביל – לשנות את תדמית הכדורגל הישראלי בישראל מבחינה חברתית, תדמיתית וניהולית.

 

הסטוריית הקבוצה

 

הקבוצה נוסדה בשנת 1950 על ידי יהודה מדהלה, ובמהלך העשור הראשון לקיומה נדדה לסירוגין בין הליגה השנייה לשלישית.

בשנת 1963, עלתה הקבוצה לליגה הלאומית (הליגה הבכירה דאז), ושיחקה בה במשך שש עונות. בקבוצה כיכבו ינון שעובי, דוד פרידמן, אלי שרעבי, עמי גובס, משה בזוזק, אריה פליישמן, עזרי לוי, אבישי לוי, חיים מדהלה, אריה שרעבי, יצחק מזרחי, אריה פלד, אלי פרחיה ומיקי מיכאלי.

בשנת 1969 למרות שנשרה לליגה א', עלתה הקבוצה לגמר גביע המדינה, אך נוצחה בידי הכח מכבי רמת גן.

בשנת 1996 הגיעה הקבוצה לשלב רבע גמר גביע המדינה מול מכבי חיפה, לאחר שהדיחה בכדורי עונשין מ-11 מטרים את מכבי כפר קאסם, הפועל פתח תקווה ומכבי עירוני אשדוד. למסע בחיפה הגיעו כעשרת אלפים אוהדים מרחובות.

בשנת 2015 נרכשה הקבוצה ע"י איש העסקים אלדד פרי, תושב רחובות. במהלך העונה הגיעו למכבי שעריים רחובות שחקנים בולטים – סלים טועמה, דדי בן דיין, שי אבוטבול ועוד, והחלה השקעה כספית רבה במחלקת הנוער. בשנת 2016 לאחר השקעה רבה, עלה המועדון לליגה הלאומית בהצלחה, לאחר שסיים מקום ראשון בליגה א'.